دانشجویان بورسیه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی گروه کشتیرانی؛ صبح امروز(دوشنبه) 120 نفر از دانشجویان بورسیه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای گذراندن دوره آموزش نظامی-علمی خود به دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر اعزام شدند.

در مراسم بدرقه این دانشجویان که به میزبانی شرکت تأمین نیرو و با همکاری مؤسسه آموزشی  کشتیرانی در سالن اجتماعات مجموعه شیان برگزار شد، کاپیتان هاشمی مدیر آموزش و پژوهش مؤسسه آموزشی طی سخنانی با بیان اینکه دانشجویان رشته دریانوردی باید همواره نظم و انضباط را سرلوحه کار خود قرار دهند، تصریح کرد: در رشته دریانوردی در کنار نظم و انضباط، اهتمام به کسب دانش روز نیز بسیار ضرورت دارد.

وی با اشاره به اهمیت دوره آموزش نظامی-علمی در دانشگاه علوم دریایی نوشهر گفت: طی این دوره دانشجویان باید تلاش کنند بر زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی و بین‌المللی رشته دریانوردی تسلط لازم را پیدا کنند.

کاپیتان هاشمی با یادآوری اینکه هم اکنون 360 نفر در مرکز بوشهر مؤسسه آموزشی کشتیرانی در حال گذراندن دوره‌های پایانی آموزش نظری خود هستند، خاطر نشان کرد: خوشبختانه با این تعداد از جذب دانشجو که صورت گرفته است آینده نیروی انسانی دریانورد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران روشن‌تر از پیش می‌نماید.

وی ادامه داد: مدیریت ارشد گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بازدید از مؤسسه بوشهر، بر رعایت نظم و انضباط از سوی دانشجویان تأکید داشتند به این سبب که دریانوردان حافظ دارایی‌های گروه کشتیرانی هستند، بنابراین تصمیم بر این است که با معدود دانشجویانی که این مهم را رعایت نمی‌کنند هیچ‌گونه مماشاتی صورت نگیرد.

مدیر آموزش و پژوهش مؤسسه آموزشی گروه کشتیرانی فرصت تحصیل در این مؤسسه را که با ارزیابی سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان متولی امور دریایی کشور، مؤسسه برتر آموزش دریانوری ایران انتخاب شده است ارزشمند دانست و تصریح کرد: دریانوردی رشته دشواری است و مراحل آموزشی آن نیز دشوار است اما با توجه به بازدهی مالی و حقوق و مزایایی که پس از گذراندن این سختی‌ها عاید دریانوردان می‌شود زندگی آنان به لحاظ مالی متحول می‌شود.

مهندس علی‌اکبری مدیر جذب و عملیات شرکت تأمین نیروی گروه کشتیرانی نیز در مراسم بدرقه دانشجویان بورسیه گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر، با تشریح مراحل آموزشی دانشجویان طی دوره‌های مختلف آموزشی، تأکید کرد: دانشجویان امروز دریانوردی در دو رشته عرشه و موتور، آینده گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و مایه افتخار آن هستند.

وی نیز با تأکید مجدد بر فراگیری دانش دریانوردی و رعایت نظم و انضباط از سوی دانشجویان، خواستار تمرکز آنان بر یادگیری دروس و همزمان بهره‌گیری از دانش روز جهانی در حوزه دریانوردی و صنعت کشتیرانی شد.

مهندس علی‌اکبری همچنین خاطر نشان کرد: دانشجویان دریانوردی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در تمام مراحل آموزشی خود مورد حمایت مستمر شرکت تأمین نیروی گروه کشتیرانی خواهند بود.

در بخش پایانی مراسم یاد شده، ناخدا فرهادی‌نیا نماینده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر ضمن ابلاغ سلام فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی به دانشجویان، در مراسم بدرقه این دانشجویان شرکت کرد.

شایان ذکر است، در مراسم یاد شده جمعی از خانواده‌‌های دانشجویان نیز برای بدرقه آنان به نوشهر حضور داشتند.